Šiandien tolerancijos diena, rytoj irgi …

Komentavimas išjungtas įraše Šiandien tolerancijos diena, rytoj irgi …

Šiandien Tarptautinė tolerancijos diena,
ir pagalvojau, kad daugeliui žmonių tai skirtingai suvokiamas žodis arba netgi svetimas ir mintyse ir elgesyje.

Viskas daug paprasčiau…

Žodis “tolerancija” kilęs iš lotyniško „tolerantia“, reiškiančio kantrybę, ištvermę. Todėl pati tolerancija susijusi ne su interesu paisymu, o jų apribojimu. Tolerancija yra savotiškas savęs apribojimas, kurio tikslas – pasiekti skirtingų visuomenės grupių kompromisą., pvz mums nepatinka džinsuoti žmonės, bet mes neprivalome jų kritikuoti arba stengtis pakeisti, nes pripažinimas kitų rengtis taip, kaip patinka, ir gerbimas jų nuomonės, atneš kur kas daugiau naudos, nei kuriamas konfliktas.

Tolerancija skirstoma į du sąžinės ir žinojimo lygmenis. Tačiau bendrame tolerancijos lygmenų suvokimo kontekste žinojimo tolerancija yra beprasmė, pvz.: jei kas nors teigia, kad Klaipėda yra JAV sostinė, tai vargu ar toks žmogus galėtų būti geografijos mokytoju.

Vienintelis kelias tapti tolerantišku – išmokti pripažinti ir gerbti skirtumus. Mes turime suprasti, kad visuomeninis gyvenimas įpareigoja mus toleruoti dalykus, kurių mes nemėgstame, nes šio principo laikymasis galiausiai tampa naudingas ir mums patiems.

Egidijus © 2023