Gyvenimas be laiko pojūčio, paskaitykite …

Komentavimas išjungtas įraše Gyvenimas be laiko pojūčio, paskaitykite …

Žmonija sugaišo marias laiko, kol sukūrė laikrodį ir dar tiek pat, kol tą laikrodį suderino iki preciziško tikslumo. Tada atsirado įvairiausi tvarkaraščiai, nustatyti laiko rėmai, kurie pradėjo valdyti mūsų gyvenimus, kartais net sekundės tikslumu…

Pirmieji laiką padalino į valandas senovės egiptiečiai. Kai kurios indėnų gentys metus skaičiuodavo žiemos ar vasaros sezonais, senovės lietuviai greičiausiai laiką skaičiavo pagal mėnulio fazes, nes pats žodis mėnesis daug ką apie save pasako. Tačiau gamta vadovaujasi Saulės patekėjimo ir leidimosi ritmu, o mes esame tos gamtos dalis ir Saulė mums taip pat daro poveikį.

Saulė mumyse užprogramavo biologinį laikrodį ir būtent jis mums pasako, kada keltis, valgyti, eiti į tualetą, miegoti… Mūsų biologinis laikronis yra mūsų smegenyse, tiksliau tai tam tikras nervų centras, kuris jungiasi su mūsų akimis ir taip orientuojasi pagal saulę. Jeigu žmogus keletą dienų išbūna visiškoje tamsoje, jis praranda laiko pojūtį, nes smegenyse esantis biolaikrodis negauna Saulės šviesos ir tokiu būdu išsiderina.

Prasmingai išnaudokime savo gyvenimo minutes, ir judėkime kartu su laiku tik į priekį !

Egidijus © 2023